Надал би с два тайбрека, Ноле страда

01-09-2010 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Рафаел Надал се класира за втория кръг на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Облечен за първи път в кариерата си изцяло в черно испанският левичар преодоля Теймураз Габашвили от Русия със 7:6(4), 7:6(4), 6:3 след почти три часа игра. Третият в схемата Новак Джокович трябваше да играе пет сета срещу Виктор Троицки, за да спечели. Давид Налбандян пък се завърна в Големия шлем след седем поредни пропуснати турнира, като също игра пет сета.

Мачът на Рафа представляваше надстрелване с мощни удари от крайната линия. И двамата тенисисти удържаха началните си удари в първите части и логично се стигна до тайбрекове. Надал успяваше да надхитри в тях Габашвили. В третия сет най-накрая Надал успя да пробие и спечели мача.

„Сервисът ми функционираше добре, надявам се да продължа така”, лаконичен бе след мача водачът в схемата. Следващият съперник на Рафаел Надал е Денис Истомин от Узбекистан.

Новак Джокович взе битката за Белград срещу Виктор Троицки след 6:3, 3:6, 2:6, 7:5, 6:3 при 30-градусова жега в Ню Йорк. Ноле допусна много грешки и страдаше от горещината. Финалистът от US Open през 2007 година губеше с 1-2 сета и много трудно успя да изравни резултата след четвъртия. Тогава слънцето се скри и Ноле видимо се оживи, докато Троицки отпадна физически.

Аржентинецът Давид Налбандян се завърна след 18 месеца в Шлема с победа. 31-ият в схемата надделя със 7:6(6), 3:6, 6:4, 6:7(6), 6:4 срещу южноафриканския квалификант Рик де Вуст. Загуба на концентрация в края на четвъртия сет попречи на Цар Давид да спечели по-бързо срещата.