Дюлгеру с първи успех в Ню Йорк, Янкович оцеля

31-08-2010 00:00 | Станко Димов
Румънката Александра Дюлгеру записа първа победа в кариерата си на Откритото първенство на Съединените щати по тенис при второто си участие. 25-ата в схемата се наложи с 6:3, 6:1 над французойката Жюли Коан за един час и 19 минути игра.

Дюлгеру, която е шампионка от „Алианц къп 2009” в София, постигна общо пет пробива в срещата си на 15-и корт в Ню Йорк, а допусна само един – в първия сет на двубоя.

Във втория кръг 21-годишната Александра ще се изправи срещу шведката София Арвидсон. Опитната скандинавка направо помете доскорошната първа ракета на Румъния Сорана Кърстя с 6:1, 6:2. В първия сет Арвидсон се разправи с красавицата от Търговище само за 19 минути, а вторият продължи 29. Куриозното в двубоя бе, че Кърстя не успя да спечели нито веднъж подаването си, а взе геймовете си след пробиви.

Четвъртата в схемата Йелена Янкович бе на прага на отпадането от трета румънка - Симона Халеп. В крайна сметка сръбкинята оцеля и победи с 6:4, 4:6, 7:5 след два часа и 20 минути игра. 18-годишната Халеп сервираше за мача при 5:4 в заключителния сет, но не успя да запази концентрация и в крайна сметка загуби.

Ветеранката Пати Шнидер също преодоля първия кръг. Швейцарската левичарка надигра Кирстен Флипкенс от Белгия с 6:1, 6:3 за малко повече от един час игра. Шнидер играе за 14-и път на US Open, но никога не е преминавала по-напред от четвъртфиналите.