Давиденко и Чилич печелят

30-08-2010 00:00 | Станко Димов
Шестият поставен на Откритото първенство на Съединените щати Николай Давиденко записа лесна победа в първия кръг. Руснакът преодоля местния тенисист Майкъл Ръсел с 6:4, 6:1, 6:3 за два часа и 21 минути игра на втория по големина корт „Луис Армстронг”.

Коля имаше проблеми единствено в първия сет, когато 32-годишният янки оказа сериозна съпротива. Давиденко се наложи и после до края на мача загуби само четири гейма – колкото и в първата част. Следващият му съперник е Ришар Гаске от Франция, който елиминира германеца Зимон Гройл с 6:3, 6:4, 6:2.

Успех регистрира и №11 в схемата в Ню Йорк Марин Чилич. Хърватинът победи Иля Марченко от Украйна със 7:5, 6:3, 6:1. Началото на двубоя беше кошмарно за Мръня, който гулеше с 1:4 гейма. След това полуфиналистът от Мелбърн намери сервиса и форхенда си, изравни за 5:5 и после доминираше до края на мача. Чилич завърши с 8 аса и една двойна грешка, докато дебютанта на US Open Марченко регистрира цели 14 двойни грешки при два аса.