Григор на четвъртфинал в Женева

25-08-2010 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на чалънджъра на червени кортове в Женева с награден фонд 30 000 евро (плюс гостоприемство).

19-годишният хасковлия победи словака Павол Червенак с 6:3, 7:5. В първата част Гришо проби за 3:1 гейма и до края нямаше никакви проблеми.

В следващия сет 270-ият в света Червенак оказа яростна съпротива и при 5:4 гейма поведе с 40:15 при сервис на българина. Григор постигна ас и след това удържа подаването си. След това тренираният от Питър Макнамара тийнейджър направи решителния пробив, а след това сервира успешно за мача.

Така Григор Димитров вече си осигури 15 точки за световната ранглиста, където е №245, и 875 евро от наградния фонд на турнира в Швейцария. На четвъртфиналите националът ще играе срещу французин. Това ще бъде непоставеният Лоран Роше.