Матю взе пета поредна титла

15-08-2010 00:00 | Станко Димов
Водачът в световната ранглиста на състезателите по скуош Ник Матю (на преден план на снимката) спечели Откритото първенство на Австралия с награден фонд 142 500 долара, което е част от въведените през този сезон Супер серии на PSA.

На финала в Канбера 30-годишният англичанин се наложи над втория в света Рами Ашур от Египет с 16:14, 11:7, 12:10 след точно един час игра. За Матю това бе пета поредна титла за сезона и 23-а последователна победа. Той стана и първият скуошист от Острова с купата от Australian Open след Гоуейн Брайърс през 1978 година.

В първия гейм Ашур стигна до пет възможности за спечелването му, но всеки път Ник от Шефилд се защитаваше умело. При 14:14 точки той на свой ред стигна до гейм пойнт и го реализира след грешка на египтянина. В следващите две части отново се игра равностойно, но Матю печелеше важните разигравания, което му гарантира и трофея.

При дамите турнирът в Канбера бе с награден фонд 56 000 долара и бе част от Златната верига на WISPA. Шампионка стана Маделин Пери от Ирландия, която отрази два мачбола, преди да надиграе англичанката Алисън Уотърс с 11:5, 12:10, 6:11, 4:11, 13:11 за 75 минути.

Класиране в Супер сериите (след 4 турнира)