Фаворитите печелят в Торонто

11-08-2010 00:00 | Станко Димов
Роджър Федерер, Робин Сьодерлинг и Томаш Бердих започнаха с победи участието си на турнира на хард от сериите „АТР 1000” в Торонто, Канада, с награден фонд 2,34 милиона долара.

Третият в схемата Федерер започна похода си за трета титла от състезанието (след 2004 и 2006 г.) с успех срещу Хуан Игнасио Чела от Аржентина със 7:6(7), 6:3. В първата част рекордьорът по титли от Големия шлем поведе с пробив, но съперникът му успя да го върне и да стигне до драматичен тайбрек. Във втората швейцарецът не беше склонен на нови компромиси и го взе убедително за 34 минути, а с това и мача. Бившият номер едно очаква в трети кръг победителя от мача Николас Алмагро – Микаел Льодра.

Така Роджър счупи рекорда на сериите ATP World Tour Masters 1000 за общ брой победи. Той има вече 210 успеха и 65 загуби. Първият му успех е бил през 2000 година в Маями. Досегашното върхово постижение се държеше от Андре Агаси, който за периода 1990-2006 година записа 209 победи и 73 поражения.

Финалистът от Wimbledon Томаш Бердих пък преодоля безпроблемно Серхий Стаховски от Украйна с 6:2, 6:4 за час и половина игра.

Петият поставен швед Сьодерлинг успя да направи обрат и да надделее над латвиеца Ернестс Гулбис с 4:6, 6:4, 6:4. Доста е вероятно игралият два финала в Париж скандинавец в третия кръг да излезе срещу Давид Налбандян. Аржентинецът продължава със сензационното си завръщане. Той победи №10 в схемата Давид Ферер със 7:5, 3:6, 6:3 и във втори кръг се изправя срещу друг ибериец – Томи Робредо, като победителят среща Робин.

Продължава пропадането на 11-ия поставен Марин Чилич от Хърватия. Той отпадна след загуба от сърбина Виктор Троицки с 4:6, 6:7.

Водачът в световната ранглиста и схемата Рафаел Надал започва участие в Торонто днес с двубой срещу Станислас Вавринка от Швейцария.

В същото време осмият Анди Родик се оттегли от турнира в Канада. Американецът обяви, че не се чувства напълно здрав. Той бе заменен в схемата от Пол-анри Матийо от Франция.