Григор с успех в Германия

28-07-2010 00:00
Първата ни ракета Григор Димитров победи във фючърса в Дортмунд, Германия, с награден фонд 15 000 долара(плюс гостоприемство). В мач от първия кръг четвъртият поставн хасковлия надигра с 6:3, 6:3 над перуанеца Иван Миранда.

Гришо поведе с 3:0 гейма след два пробива. После латиноамериканецът върна единия брейк, но при 5:3 19-годишният българин стигна до сетбол и затвори частта за 44 минути игра.

Във втория сет Димитров направи решителен пробив за 4:2 и след това успя да спечели безпроблемно срещата.

На осминафиналите 292-ият в света Григор Димитров се изправя срещу белгийския квалификант Артур де Грееф, който е на 781-о място в класацията. Българинът вече си осигури една точка за ранглистата на АТР.