Димитров победи в три сета

13-07-2010 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на фючърса на клей в Трир (Германия, 10 000 долара награден фонд) Григор Димитров се наложи със 7:5, 4:6, 6:2 след два часа игра над 685-ия в света Филипо Леонарди от Италия.

Първата ракета на България Димитров започна с убедителни сервис геймове като в първите два загуби само една точка. До 12-ия всеки от двамата тенисисти печелеше подаването си. Тогава Гришо стигна до първите точки за пробив в двубоя, като поведе с 40:15 и спечели частта със 7:5 за 40 минути игра.

Вторият сет не започна по най-добрия начин за хасковлията. 22-годишният италианец успя да го пробие и да поведе с 3:2 гейма. При 3:5 Димитров сервираше за оставане във втората част и спечели подаването си на 15. В заключителния гейм на сета 305-ият в света Гришо стигна до точка за връщане на пробива, но Леонарди я неутрализира и после затвори частта с 6:4.

19-годишният Григор осъзна какво е загубил и се втурна да стигне до бърза развръзка в третия сет. Той проби за 2:0 гейма и веднага след това го затвърди. В петия гейм италианецът стигна до точка за връщане на брейка, но Димитров спаси ситуацията и дръпна с 4:1. В осмия гейм при сервис на Леонарди българинът дръпна с 40:15 и реализира втория си мачбол.

Гришо си осигури вече една точка за световната ранглиста. На осминафиналите в Трир той ще срещне словака Адриан Сикора (№669 в света), победил в три сета квалификанта от Германия Ян Бергман.