Григор Димитров направо във ІІ кръг в Хонолулу



24-01-2010 00:00
Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров е поставен под номер две в схемата на квалификациите на чалънджъра в Хонолулу, Съединените щати, с награден фонд 50 000 долара. В първия кръг 18-годишният хасковлия ще почива. Във втория Гришо очаква преодолим съперник.

Лидерът на националния ни отбор за Davis Cup ще се срещне с победителя от мача между Жоел Лиднер от Австралия и хавайският тенисист Икаика Жобе, който участва с „уайлд кард”. Лиднер е по-класният от двама. 22-годишният левичар е роден в шведския град Малмьо. Миналата година игра на фючърс в България и достигна четвъртфинал.

При победа Григор ще срещне свой добър приятел. Най-вероятно в третия кръг на квалификациите Димитров ще се изправи срещу осмия поставен Вашек Поспишил от Канада. Гришо и Поспишил стигнаха финала на двойки на юношеския US Open през септември 2007 година.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини