Роджър Федерер №3 в спорта за десетилетието



17-12-2009 00:00
Абсолютният хегемон в тениса в последните години Роджър Федерер остана едва на трета позиция в допитването за „Спортист на десетилетието” на американската агенция Associated Press. Първото място е за голфиста от Съединените щати Тайгър Уудс. В анкетата участваха само работещи в агенцията журналисти.

Уудс получи 56 от 142 възможни вота. Легендата, който ще навърши 35 години на 30 декември, щеше да спечели с още по-голям аванс, ако не беше скандалът в който Уудс се забърка на 27 ноември. Тогава той катастрофира пред дома си и в послдествие се разбра, че е имал скандал с шведската си съпруга Елин заради изневери. В момента десетки жени печелят медийна слава (и пари) с „разкази” за креватните си подвизи с първия милиардер в спорта. Имиджът на Тайгър като идеалния порядъчен и почтен американец се срина буквално за часове.

Федерер получи 25 гласа, въпреки че счупи рекорда за титли от Големия шлем и стана едва вторият в историята, печелил турнирите от Четворката на различни настилки след Агаси. Преди него бе класиран и шесткратният победител в „Тур дьо Франс” Ланс Армстронг с 33 вота.

Четвърти в класацията на АР е плувецът Майкъл Фелпс (13 гласа), следван от куотърбека на „Ню Инглънд Пейтриътс” Том Брейди (6) и феноменалния ямайски спринтьор Юсейн Болт с 4 вота. Още петима спортисти получиха по един глас.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини