Неделчева започва с англичанка, Зечири – с норвежка



30-09-2009 00:00
Изтеглен бе жребият за Откритото първенство на България по бадминтон, чиято основна схема запчва в петък в зала „София”. Тази година турнирът е от сериите „Интернешънъл Чалънджър” и е с награден фонд 15 000 долара. Защитаващата титлата си Петя Неделчева е под номер едно в схемата при жените.

13-ата в световната ранглиста българка играе в първия кръг срещу англичанката Хелън Дейвис. Двубоят на Петя е насрочен за 13 часа на 2 октомври. При успех я чака мач срещу силната рускиня Татяна Бибик, която игра финал в неделя на Гран при на Русия.

Четвъртата в схемата Зечири (на снимката) излиза срещу Сара Квамо от Норвегия. При успех 22-годишната левичарка от София ще играе много вероятно пак с рускинята Олга Голованова, която победи преди дни на шампионата във Владивосток.

Димитрия Попстойкова изтегли тежък жребий и ще играе с петата поставена Никол Гретер от Германия. Третата ни ракета Дияна Димова пък очаква квалификантка. В пресявките, които започват в четвъртък, участват 15 наши бадминтонистки, сред които е и олимпийската шампионка от игрите за хора с увреден слух Гергана Баръмова.

При мъжете на единично само Стилиян Макарски влиза директно в основната схема. Той среща осмия поставен Киерън Мерилийз от Шотландия. В квалификациите ще се борят 14 българи, като там втори в схемата е националът Благовест Кисьов, който обаче се възстановява от травма.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини