Хюит и Багдатис отново един срещу друг в Мелбърн

21-01-2010 09:23 | Станко Димов

Надеждата на домакините Лейтън Хюит ще се изправи срещу Баркос Багдатис в повторение на епичната битка между двамата през 2008 година. В мач от II-яи кръг на Australian Open, Хюит победи с 3:0 сета Донаналд Иънг.

Интрига в мача имаше през първите два сета. Австралиецът поведе след 7-3 точки в тайбрека на първата част и след 6-4 гейма във втория сет. В заключителната трета част Лейтън тотално разпиля своя съперник, побеждавайки го с 6-1.

Съперник на Хюит в третия кръг ще бъде Маркос Багдатис. Двамата се срещнаха на същата фаза и през 2008 година, когато направиха паметен мач. Хюит и Багдатис останаха на корта до 4:34 часа сутринта, което е най-късно свършилият мач в историята на турнири от Шлема.

За третия кръг се класира и Томи Хаас. Германецът се наложи с 3:2 сета над Янко Типсаревич (Сърбия), в отделните части 4-6, 6-4, 6-3, 1-6, 6-3. Съперникът на Хаас в следващия кръг ще бъде определен от мача Цонга - Дент.