Федерер спечели и повторението на парижкия финал



29-06-2009 00:00
Устременият към завръщане на първото място в световната ранглиста Роджър Федерер се класисра за четвъртфиналите на Wimbledon. В повторение на финала от Париж швейцарецът отново надигра Робин Сьодерлинг в три сета – този път с 6:4, 7:6(5), 7:6(5). Продължава напред и №4 в схемата Новак Джокович.

В целия мач на Федерер имаше един-единствен пробив – за 5:4 в първия сет. След това шведът не трепна и не допусна повече брейкове в двубоя, в който имаше общо 39 аса (23 за победителя)

Роджър завърши срещата с фантастичните 8 непредизвикани грешки, срещу 25 на съперника. Във втората част при 4:4 Сьодерлинг имаше два шанса за пробив, но носителят на кариерен Голям шлем заби два фантастични бекхенда и един ас, за да вземе подаването си.

В тайбрека на заключителния сет скандинавецът поведе с 5:3 точки и имаше два сервиса. Тук Федерер се развихри и първо постигна отличен уинър, а след това Робин го подпомогна с двойна грешка. След това мачът приключи бързо. Следващият съперник на швейцарския ас е Иво Карлович, победил в четири сета Фернандо Вердаско.

Джокович пък се справи категорично с израелеца Дуди Села с 6:2, 6:4, 6:1 и също е четвъртфиналист. Сърбинът се изправя срещу ветерана Томи Хаас в следващия кръг в Лондон.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини