Йелена Янкович изнудва Сърбия за пари


27-01-2009 00:00
Мениджърите на Йелена Янкович са поискали от Сръбската тенис федерация (ТСС) двойно по-високо заплащане, за да гарантират, че клиентката им ще играе на Fed Cup в предстоящия двубой срещу Япония. Става въпрос за сумата от 300 000 евро, за да се появи световната номер едно в Белград следващия уикенд.

Въпреки че от ТСС бяха обещали на Янкович 150 000 евро, за да подпише годишен договор и да защитава цветовете на родината си, сега мениджърите настояват сумата да бъде удвоена, като в противен случай тенисистката няма да се появи на срещите в "Белградската Арена" на 7 и 8 февруари.

Президентът на тенис съюза и бивш елитен състезател Слободан Живоинович обаче бе критично настроен относно подобна цифра.

"Предстоят ни преговори с мениджърите на Йелена. Не смятам, че можем да отделим 300 000 евро, тъй като финансовата ситуация навсякъде по света е тежка. Надявам се, че всичко ще свърши добре и Йелена и Ана (б.р. - Иванович) ще играят в "Белградска Арена", коментира първият човек в сръбския тенис пред всекидневника "Прес".

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Plava Laguna Croatia Open Umag
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Swiss Open Gstaad
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Nordea Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини