Иванович: Няма да повторя съдбата на Курникова


25-12-2008 00:00
Бившата номер едно в дамския тенис и настояща шампионка от Roland Garros Ана Иванович заяви пред испанските медии, че не мисли да повтаря кариерата на рускинята Анна Курникова. Сръбската красавиза имаше предвид, че не би заменила попрището на професионална спортистка, с това на фотомодел.

„Първо съм тенисистка и това е най-важното за мен в момента – заяви гаджето на Фернандо Вердаско. – Курникова притежаваше голям талант, но го пропиля, защото изостави спорта много млада заради кариерата на модел. Аз не бих направила такова нещо никога.”

Ана заяви още, че поддържа отлични отношения с колегите си на корта. И не си разрешава да им завижда за техните успехи. Според 21-годишната белградчанка в момента най-силните в дамския тенис са сестрите Уилямс. „Серина и Винъс са просто потресаващи. Напълно очевидно е, че те направиха революция в нашия спорт”, смята Иванович.

Сръбската звезда е вече в Австралия и тренира в Куинсленд. Началото на сезон за нея ще бъде на 4 януари на турнира в Бризбейн, където ще участва и Цветана Пиронкова.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Chile Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Сантяго, Чили
Настилка: Клей
Награден фонд: $700,045

Official Website | Livescore
Турнир: Abierto Mexicano Telcel
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Акапулко, Мексико
Настилка: Твърда
Награден фонд: $2,469,450

Official Website | Livescore
Турнир: Dubai Duty Free Tennis Championships
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Дубай, ОАЕ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $3,311,005

Official Website | Livescore
Други новини