„Загорка къп“ става чалънджър за 85 000 евро



17-11-2008 00:00
„Загорка” АД превръща традиционния тенис турнир „Загорка тенис къп” в най-мащабното състезание за мъже в България. Предстоящото през 2009 г. 14-о издание ще бъде с изцяло обновен формат - досегашните фючърс турнири прерастват в един по-голям, който става част от АТР Challengers сериите за мъже. Основната схема ще се играе между 20 и 26 април.

Наградният фонд на турнира става 85 000 евро или 100 000 долара. Домакин и организатор на „Загорка тенис къп” ще бъде ТК Левски – София. Вече са водени разговори за участие на Григор Димитров в състезанието.

„Загорка“ е платила 12 500 евро вече на АТР за правото да организира чалънджъра. Най-голямата промяна на кортовете ще бъде осветлението, съобщи генералният секретар на Левски Димитър Войнов. Изискванията на АТР са за 750 лукса, но от клуба заявиха, че ще направят осветлението със сила 1000 лукса.

„Изминалите 13 години са доказателство за трайния ангажимент и принос на „Загорка” АД за развитието на тениса в България - заяви изпълнителният директор на „Загорка” АД Ян Дерк ван Карнебеек (на снимката). - Нашата амбиция е да бъдем лидер не само в своята бизнес сфера, но и във всички останали проекти, които осъществяваме. По тази причина през следващата година отново правим крачка напред, създавайки чалънджър турнир за мъже. Надяваме се той да събере на едно място едни от най-талантливите български и чуждестранни тенисисти и да се превърне в истински спектакъл за зрителите”.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини