Финалът за Davis Cup в Аржентина



22-09-2008 00:00
Отборите на Аржентина и Испания се класираха за финала на Davis Cup. Те се възползваха максимално от домакинството си и спечелиха двубоите си съответно срещу Русия и шампионите от Съединените щати. Мачът за титлата ще бъде в Буенос Айрес от 21 до 23 ноември.

В Аржентина успехът бе с 3-2, като герой за домакините неочаквано не беше първата ракета Давид Налбандян, а младокът Хуан Мартин дел Потро. След 2-0 за „гаучосите” първия ден, се стигна до равенство 2-2. Дел Потро, който прегази в петък Николай Давиденко (6:1, 6:4, 6:2), се разправи и с Игор Андреев в петия мач – 6:4, 6:2, 6:1. Аржентина за трети път е на финал, като загуби през 1981 и 2006 г., като последния път южноамериканците паднаха именно от Русия в Москва с 2-3.

В Мадрид Рафаел Надал бе прекалено силен за американците при успеха с 4-1. Рафа скпечели на два пъти с по 3-0 сета като вторият път направо унизи Анди Родик с 6:4, 6:0, 6:4. Иберийците са печелили само веднъж трофея – през 2004 година с изгряващия Надал в състава.

Осемте отбора, които се пребориха за правото да играят в Световната група на Davis Cup през 2009 година са Швейцария (с Роджър Федерер), Румъния, Австрия, Холандия, Хърватия, Израел, Сърбия и Чили.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини