Сесил влезе в основната схема в Ла Кинта



30-01-2008 00:00
Сесил Каратанчева записа трета победа в квалификациите на турнира на ITF в Ла Кинта, Калифорния, и влезе в основната схема. 18-годишната софиянка надделя над Стейша Фонсека от Съединените щати след 3:6, 6:0, 6:3. В първия кръг Каратанчева играе срещу германската ветеранка Ангелика Бахман, която е №2.

Сесил вече се и изправяла срещу 29-годишната Бахман. Двете играха през 2004 година в третия кръг на квалификациите на турнира на WTA във Ванкувър и българката победи. Трябва да припомним, че Ангелика, която в момента е №154 в света, играеше на двойки с Любомира Бачева.

При успех, софиянката ще се изправи срещу победителката от двубоя между Тина Шихтъл (Австрия) и Кристина Баройс (Германия). Само с класирането за схемата Сесил си осигури една точка за световната ранглиста и има вече 27.

В първите два кръга на квалификациите в Ла Кинта Каратанчева разби американката от виетнамски произход Тиан-Тран Нгуен с 6:1, 6:2 и друга тенисистка от САЩ - Данис Шакълроуд с 6:1, 6:3.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Други новини