Федерер започва за пети път в Койонг


11-10-2007 00:00
Организаторите на демонстративния турнир в Койонг, Австралия, обявиха, че водач на схемата догодина ще бъде отново Роджър Федерер. Световният номер едно ще играе в състезанието от 9 до 12 януари, след което отива в Мелбърн за четвърта титла от Australian Open и общо 13-а от Големия шлем.

На турнира в Койонг участват само осем тенисисти, които са разделени в две групи. Миналата година там спечели Анди Родик, който отново ще играе. Освен американецът със сигурност ще присъстват финалистът от Откритото на Австралия през 2007 година чилиецът Фернандо Гонсалес и Марат Сафин от Русия.

За Роджър Федерер това ще бъде пето поредно участие на демонстративния турнир. До края на годината швейцарският ас по всяка вероятност ще играе само на състезанието от сериите „Мастърс” в Мадрид следващата седмица и на заключителния турнир на най-добрите осем в света в Шанхай.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Plava Laguna Croatia Open Umag
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Умаг, Хърватия
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Swiss Open Gstaad
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Nordea Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Бостад, Швеция
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини