Димитров и Нишикори стартираха с победа в 2 сета

03-01-2016 09:57 | Любомир Тодоров

Григор Димитров и японецът Кей Нишикори започнаха с победа участието си в турнира на двойки на тенис турнира в Бризбън, Австралия.

Те се наложиха със 7:6(5), 6:2 над Лукаш Длоухи (Чехия) и Доминик Тийм (Австрия) след час и 15 минути игра.

В първия сет двата дуета си размениха по един ранен пробив. При 6:5 за Димитров и Нишикори те стигнаха до сетпойнт след две поредни двойни грешки на Длоухи, но не успяха да затворят частта. В тайбрека обаче българинът и японецът взеха своето. При 6:5 точки те получиха нова възможност и този път я реализираха.

Във втората част Гришо и Кей успяха да постигнат три пробива, а допуснаха само един, което бе достатъчно за победата им. Българо-японският дует завърши с 6 аса, докато Длоухи и Тийм се "отличиха" с 10 двойни грешки.

На четвъртфиналите те очакват спечелилите в мача между водачите в схемата Пиер-Юг Ербер и Никола Маю от Франция и Томас Белучи (Бразилия)/Стив Джонсън (САЩ).

В понеделник Димитров трябва да стартира и участието си на единично, където негов съперник е французинът Жил Симон.