Шампионът Троицки продължава на полуфинал

14-01-2016 05:43 | Любомир Тодоров

Защитаващият титлата си от турнира в Сидни Виктор Троицки продължава на полуфинал.

Третият в схемата сърбин победи тръгналия от квалификациите Никола Маю (Франция) след 4:6, 6:3, 6:3 при доиграването. Вчера мачът беше спрян заради дъжд при 2:2 в първия сет.

В решаващата трета част двамата тенисисти си размениха по един пробив в началото. Белградчанинът, когото ще видим и на турнира в София, обаче беше по-свежият и след 2:3 спечели оставащите четири гейма.

Следващият съперник на 22-ия в света Виктор е Теймураз Габашвили, който за първи път в кариерата си се класира на полуфинал в турнир от такава категория.

Руснакът стигна до тази фаза, след като водачът в схемата Бърнард Томич от Австралия реши да се откаже при резултат 3:6, 0:3.

Победителят от мача Троицки - Габашвили се изправя на финал срещу спечелилия двубоя Григор Димитров - Жил Мюлер.