Лукаш Росол спечели първия мач в София (+ снимки)

01-02-2016 14:07 | Станко Димов

Лукаш Росол спечели първия мач от дебютното издание на Garanti Koza Sofia Open. 30-годишният чех стигна до пълен обрат в двубоя си с Робин Хаасе и се наложи с 3:6, 6:3, 6:4 след близо два часа игра на централния корт в „Арена Армеец”.

Първият сет бе решен от един пробив, дело на Хаасе в шестия гейм. Втората част също започна с брейк на сметката на холандеца, но след това Росол успя да вземе три последователни игри, в това число два пробива, с които поведе с 3:1. До края на сета чехът не трепна при свой начален удар и изравни резултата – 3:6, 6:3.

В решаващия трети сет Росол успя да направи пробив за 5:4, след като приключи гейма с два страхотни уинъра от форхенд. Сервирайки за мача Росол спечели подаването си на 0 и си гарантира място на осминафиналите, където ще срещне победителя от двубоя Мартин Клижан (Словакия, №7) – Александър Лазов (България).

Росол не само спечели първия мач в София, но и първия на турнир в Европа от началото на сезон 2016 в мъжкия тенис.