Холандия изненада Русия насред Москва

07-02-2016 08:13 | Любомир Тодоров

Отборът на Холандия изненадващо поведе с 2-0 срещу Русия в Москва в четвъртфинален двубой от Световната група на "Фед къп".

В първия двубой 106-ата в света Кики Бертенс победи №31 в ранглистата Екатерина Макарова с 6:3, 6:4. Сърцатата холандка записа 14-а победа в последните си 15 двубоя в турнира.

В следващата среща Ришел Хогенкамп (на снимката, №141) надделя над 17-ата в класацията на тенисистките Светлана Кузнецова със 7:6(4), 5:7, 10-8 в двубой, продължил точно 4 часа. Това е нов рекорд за най-дълъг мач в историята на турнира. Предишното върхово постижение принадлежеше на Вилмари Кастелви (Пуерто Рико) и Александра Возняк (Канада), които играха през 2005 г. 3 часа и 49 минути.

"Щастлива съм, но не се чувствам героиня. Успехът е на целия отбор. Подготвих се за мача с Кузнецова, като гледах нейни мачове в YouTube. Не сме и сънували, че ще водим с 2-0 след първия ден", заяви 24-годишната Ришел.

Много вероятно днес в двубой на сингъл да се появи Мария Шарапова, която е заявена само за мача на двойки, заедно с Дария Касаткина.

Шампионките от Чехия направиха 1-1 като гости на Румъния в Клуж. В първата среща Каролина Плишкова изненада Симона Халеп и я победи с 6:7(4), 6:4, 6:2. Във втория сингъл обаче Моника Никулеску зарадва домакините, като се наложи над Петра Квитова с 6:3, 6:4.

В неделя програмата започва с мача на първите ракети Халеп и Квитова.