Нишикори потегли към четвърта титла в Мемфис

11-02-2016 08:31 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на тенис турнира в Мемфис от категория "АТР 250" Кей Нишикори започна успешно похода си към четвърта поредна титла в щата Тенеси.

Японецът се наложи над представителя на домакините Райън Харисън с 6:2, 7:5 в двубой от вечерната сесия и се класира на четвъртфинал.

В първата част Самурая нямаше проблеми. Във втората водеше с 5:3. Харисън взе подаването си, а в десетия гейм отрази 4 мачбола, преди да изравни резултата след като топката от бекхенд на Нишикори спря в мрежата. Кей не трепна и тутакси отново проби и после затвори мача при свой начален удар.

"Той заигра по-добре в последните геймове. Направих доста грешки, трябваше да спечеля по-рано срещата. Но съм щастлив, че взех последните два гейма", призна тенисист номер едно на Азия.

Следващият съперник на Нишикори е представящият Казахстан Михаил Кукушкин, който отстрани петия поставен Денис Кудла (САЩ) с 6:1, 7:5. Кей победи този съперник през януари в Бризбън с 6:3, 6:4.