Джокович се пуска и на двойки в Дубай



11-02-2016 16:35 | Tennis24.bg

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович ще играе и на двойки в първия си турнир след спечелването на титлата от Откритото първенство на Австралия. Сърбинът ще е звездата на надпреварата от категория ATP 500 в Дубай, който започва на 21 февруари. Ноле вече е печелил турнира на сингъл четири пъти. Миналата година обаче бе победен от Роджър Федерер за трофея. Тази година швейцарецът няма да участва, тъй като се подложи на операция на крака.

Джокович демонстрира уважението си към домакините, като се включи и в надпреварата при двойките в Дубай. Той ще си партнира със сънародника си Ненад Зимонич. Двамата решиха да играят в Дубай, за да тренират за предстоящите Олимпийски игри в Рио през август. До скоро Зимонич лекуваше контузия и пропусна Откритото първенство на Австралия. Той бе със счупен пръст на ръката, като получи травмата, докато караше ски в Австрия.

На двойки в Дубай ще играе и шампионът от Мелбърн Джейми Мъри.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Terra Wortmann Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Хале, Германия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,683,820

Official Website | Livescore
Турнир: HSBC Championships
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Куинс Клъб, Лондон, Англия
Настилка: Тревна
Награден фонд: €2,683,820

Official Website | Livescore
Други новини

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

Политика за личните данни Съгласен съм Отказ