Куевас победи Надал след полунощ

21-02-2016 08:56 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира на клей в Рио де Жанейро Рафаел Надал отпадна на полуфиналите.

Уругваецът Пабло Куевас, който е №45 в световната ранглиста, победи испанския левичар с 6:7(6), 7:6(3), 6:4 след 3 часа и половина игра. Двубоят завърши в 1 часа след полунощ. Припомняме, че миналата година на четвъртфинала в Бразилия Надал спечели срещу този съперник, когато часовникът показваше 3:19 часа.

За Рафа това беше едва втора загуба на червени кортове от тенисист извън Топ 30 от 2005 година. Бившият номер едно в света пропусна шанса да стигне стотния си финал.

Куевас постигна 48 печеливши удари в мача, от тях 10 аса, и отрази 11 от 13 точки за пробив на именития си съперник. В заключителния трети сет южноамериканецът спаси два брейк пойнта в шестия гейм и веднага след това направи решителен пробив, който беше достатъчен, за да спечели срещата.

Пабло Куевас се класира на петия си АТР финал и ще се опита да спечели четвърта титла.

В другия полуфинал аржентинецът Гуидо Пея победи Доминик Тийм от Австрия с 6:1, 6:4. Първият сет се проведе при бурен вятър и след него мачът беше спрян за около час. 25-годишният Пея се нагоди по-добре към условията, спечели и се класира за първи финал на ниво ATP World Tour.

В първия кръг южноамериканецът спаси три мачбола на Джон Иснър и продължи чак до мача за титлата.