Димитър Кузманов на полуфинал

26-02-2016 14:15 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира за мъже в турския курорт Анталия Димитър Кузманов загуби сет, но се класира на полуфинал. Другият национал в състезанието Александър Лазов отпадна.

Втората ракета на България се наложи над квалификанта от Холандия Скот Греекспоор с 6:3, 0:6, 6:1 в двучасов двубой. След като загуби неочаквано втория сет на нула и съперникът му взе първи гейм на третия сет, 22-годишният пловдивчанин се мобилизира и спечели оставащите до края шест гейма.

На полуфинал лидерът на отбора за Купа "Дейвис" Кузманов очаква спечелилия срещата между №7 в схемата Кристофер Хейман от Белгия и турчина Мухамет Хайлаз, който участва с "уайлд кард".

Александър Лазов беше шести поставен и отстъпи на четвъртия в схемата южноафриканец Николаас Схолц след 4:6, 6:3, 3:6 за 2 часа и 51 минути игра.

Лазов и Кузманов ще играят и следващата седмица в Турция. Капитанът за Купа "Дейвис" Тодор Енев ги избра заедно с дебютантите Васко Младенов и Александър Лазаров за двубоя в Анкара от 4 до 6 март.