Мария Йовкова първа в Млад олимпиец

13-03-2016 14:51 | Любомир Тодоров

Националката при жените по тенис на маса Мария Йовкова спечели финалния етап на националния турнир "Млад олимпиец" до 18 години, който се проведе в град Пловдив.

Йовкова, която е само на 16 години, победи във всичките си двубои с по 3:0 гейма.

"Спечелих горе-долу лесно, като финал на турнира може да се определи мачът с Михаела Димова, която остана втора в класирането. Радвам се, защото победих и в предишните два етапа", заяви участничката в световното отборно първенство за мъже и жени в Куала Лумпур Мария за Tennis24.bg.

Следващата седмица спортистката от Асеновград ще участва на Държавното първенство по тенис на маса (лично и отборно) до 18 години. То ще се проведе отново в Пловдив. В турнира няма да участва по-голямата сестра на Мария - Красимира Йовкова, която вече навърши 18 и нямала право да играе.