Шиникова четвърта поредна седмица на финал

19-03-2016 12:30 | Любомир Тодоров

Националката на България за "Фед къп" Изабелла Шиникова продължава отличното си представяне на тенис турнира в Амамет, Тунис, който е с награден фонд 10 000 долара. Водачката в схемата се класира за финала, което означава, че ще спори за титла четвърта поредна седмица.

Шиникова преодоля на полуфинала испанската квалификантка Хулия Пайола с 6:3, 6:4 след час и 16 минути игра. И в двата сета 24-годишната софиянка допускаше ранен пробив, но го наваксваше бързо. Във втория сет българката нанесе своя удар в заключителния гейм, когато проби на нула и си осигури място на финала.

Успехът донесе поне 8 точки за световната ранглиста, където Изабелла е на рекордното за нея 251-о място. При успех утре точките ще станат 12.

В спора за титлата Шиникова очаква победителката от мача между втората поставена Лина Гьорческа (Македония) и №4 Ирина Мария Бара (Румъния).

Миналата седмица на финала в Амамет българката победи Юлия Грабхер с 6:4, 6:4.