Джокович и Нишикори ще определят шампиона

02-04-2016 08:33 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович и шестият в ранглистата Кей Нишикори се класираха на финала на турнира в Маями от сериите "Мастърс 1000".

Ноле издържа срещу Давид Гофен при тежки атмосферни условия и го победи със 7:6(5), 6:4 и ще играе за седми път за титлата тук. Сърбинът спечели състезанието през 2007, 2011, 2012, 2014 и 2015 година. Нов успех на финала ще означава рекорди. Джокович би изравнил постижението на Андре Агаси от 6 трофея във Флорида. Освен това Новак би повел в класацията на "Мастърс 1000" с 28-а титла. В момента той и Надал имат по 27 купи.

В първия сет белгиецът проби за 4:3 гейма, но белградчанинът моментално направи рибрейк. До края на мача Гофен пробва всичко, за да сломи съпротивата на съперника си, но Ноле издържа теста. С достигането до тази фаза Давид си осигури рекордното 13-о място в ранглистата в понеделник.

"Беше ветровито, влажно и горещо. Да преодолея всичко това е нещо, което ме прави горд. Успях да остана твърд в точните моменти", коментира Джокович.

В другия полуфинал Кей Нищикори успя да спре австралиеца Ник Кириос с 6:3, 7:5. Японецът, който спаси 5 мачбола на четвъртфинала с Монфис, наложи волята си срещу съперник, който нямаше загубен сет в турнира.
kei

Нишикори направи 4 пробива в мача, а допусна само един. За азиатеца това е втори финал в "Мастърс 1000" след този в Мадрид през 2014 година.

Новак води с 6-2 победи срещу Кей, като е спечелил последните 5 мача помежду им. През януари тази година Джокович спечели на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия с 6:3, 6:2, 6:4.