Кербер с експресна победа в Чарлстън

09-04-2016 11:36 | Tennis24.bg

Шампионката от миналата година Ангелик Кербер се класира за полуфиналите на турнира в Чарлстън, който е с награден фонд 753 хиляди долара.

Водачката в схемата се справи лесно с румънката Ирина-Камелия Бегу с 6:2, 6:3 за 72 минути.

Кербер не даде нито една възможност за пробив на съперничката си, като допусна само 9 непредизвикани грешки срещу цели 35 на Бегу. За място на финала германката ще се изправи срещу представителката на домакините Слоун Стивънс.

Седмата в схемата Стивънс отрази мачбол в десетия гейм на третия сет, след което стигна до успеха срещу 18-годишната рускиня Даря Касаткина с 6:1, 5:7, 7:5 след почти два часа и половина на корта.

Финалистката от 2011 година Елена Веснина също продължава напред след победа над германката Лаура Зигемунд със 7:5, 6:4. Следващата съперничка на Веснина ще бъде Сара Ерани.