Шиникова на четвъртфинал в Истанбул

13-04-2016 15:15 | Любомир Тодоров

Продължава победния ход на Изабелла Шиникова на турнира в Истанбул на твърди кортове с награден фонд 50 000 долара.

Националката на България е вече на четвъртфинал, като победи грузинката София Шапатава след обрат с 2:6, 6:3, 6:3 след един час и 42 минути игра. След слабото начало 24-годишната софиянка взе нещата в свои ръце и изравни сетовете. В третия Шапатава поведе с 2:0, но Шиникова върна пробива и след 3:3 взе оставащите до края геймове.

"Ключът към успеха ми беше спокойствието. Съперничката се изнервяше много бързо, а аз се опитах да играя моята игра и да се боря за всяка точка", обясни Изабелла пред Tennis24.bg.

Изабелла постигна 6 пробива от 8 възможности. Тя записа 3 аса, но и двойни грешки в мача.

За достигането до тази фаза тя получава 15 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за нея 227-о място.

На четвъртфинала отстранилата в първия кръг №80 в света Сие Су-Уей българка се изправя срещу квалификантката от Русия Виктория Каменска. Шиникова никога не е играла срещу 292-ата в класацията московчанка.