Маратонците Маю и Иснър се събират за "Хопмън къп"

13-12-2010 18:29 | Станко Димов

Маратонците Никола Маю и Джон Иснър отново ще се изправят един срещу друг. Това ще стане в началото на следващия месец, когато двамата ще защитават цветовете на родината си в срещите от турнира "Хопмън Къп".

Любопитният сблъсък стана факт, след като травма повали титуляра в отбора на Франция Гаел Монфис, чието място бе дадено на Маю, който ще партнира на Кристина Младенович в отборната надпревара на смесени двойки.

Както е известно Иснър и Маю влезнаха в историята, след като участваха в най-дългия мач. Епичният 183-геймов сблъсък бе от първи кръг на Уимбълдън и продължи 11 часа и 5 минути. В крайна сметка след успех със 70-68 гейма в третия сет, след тридневна битка победител излезе американецът.

"Мачът на Уимбълдън обиколи целия свят и скоро няма да бъде забравен. Нямам търпение да ги видя и на корта в Перт", коментира директорът на турнира Пол МакНами.

Травмираният Монфис пък се скри съжаление, че няма да може да играе в надпреварата. "Очаквах с нетърпение първия си мач за "Хопмън Къп". За жалост контузията в коляното няма да ми позволи да играя няколко седмици, а по този начин ще пропусна турнира. Надявам се, че един ден ще имам възможност да играя в тази надпревара", коментира Монфис.