Федерер си осигури мач с Тийм

11-05-2016 15:08 | Любомир Тодоров

Вторият в световната ранглиста Роджър Федерер започна успешно участието си в турнира в Рим от сериите "Мастърс 1000".

В двубой от втория кръг швейцарецът победи Александър Зверев от Германия с 6:3, 7:5 след почти час и половина игра.

В първия сет 34-годишният Федерер проби за 4:2. При следващото подаване на 19-годишния Саша, отстранил Димитров на старта, Маестрото стигна до сетбол, но съперникът го отрази. Веднага след това обаче при своя сервис Роджър поведе с 40:0 и затвори частта при втората възможност.

В следващата двамата си размениха по един пробив до 2:2. Федерер нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато поведе с 40:0 при сервис на Зверев, потруди се доста, но направи брейк при четвъртата си възможност, след което спечели двубоя при първия си мачбол.

В третия кръг швейцарецът очаква Доминик Тийм. Австриецът преодоля Жоао Соуса от Португалия с 6:3, 6:2.