Серина спечели за час в Париж (снимки)

01-06-2016 13:46 | Tennis24.bg

Световната номер едно Серина Уилямс продължава защитата на титлата си от "Ролан Гарос" без загубен сет.

Американката беше категорична и победи с 6:1, 6:1 №18 в схемата Елина Свитолина от Украйна за точно 62 минути игра и се класира на четвъртфинал.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Серина започна мощно и набързо поведе с 4:0. Тогава Свитолина успя да върне единият пробив, но за повече нямаше сили и възможности в този гейм. Във втората част играта се поизравни, но носителката на 21 титли от Големия шлем не позволи на съперничката си да помисли за нещо повече от почетен гейм. Украинката не успя да зарадва своята треньорка Жустин Енен, която днес празнува рожден ден.

Уилямс не се оплака от условията в Париж и каза, че често й се е налагало да чака заради дъжд не само тук, но и на Уимбълдън. Серина очаква в следващия кръг Юлия Путинцева, която елиминира Карла Суарес Наваро със 7:5, 7:5.

По-голямата сестра Винъс Уилямс обаче отпадна. Тя загуби с 2:6, 4:6 от осмата Тимеа Бачински от Швейцария.