Естонка спря Вожняцки в Нотингам

09-06-2016 09:39 | Любомир Тодоров

Естонската тенисистка Анет Контавейт записа една от най-големите победи в кариерата си, след като спечели срещу третата в схемата на турнира на трева в Нотингам Каролине Вожняцки.

20-годишната Контавейт надделя над бившата номер едно в света от Дания след обрат с 6:7(5), 6:3, 7:5 и се класира на втория си четвъртфинал за сезона.

Вожняцки, която играеше едва втория си мач, след като пропусна сезона на клей заради контузия, измъкна откриващата част в тайбрек, но във втората нямаше много аргументи срещу агресивната игра на №97 в света.

В решителния трети сет Контавейт поведе с 4:1, но загуби следващите четири тейма. Когато изглеждаше, че Каро ще спечели мача, естонката се мобилизира и взе заключителните три гейма.

Следващата съперничка на Анет Контавейт е американката Алисън Риск, която елиминира тайванката Хсие Су-Уей с 6:2, 6:4.