Дел Потро се доближи до първи финал на трева

11-06-2016 10:02 | Любомир Тодоров

Участващият с "уайлд кард" Хуан Мартин дел Потро се класира на полуфиналите на тенис турнира на трева в Щутгарт, който е от категория "АТР 250".

Аржентинецът се наложи след 6:7(3), 6:3, 6:0 над четвъртия поставен Жил Симон от Франция. Кулата от Тандил, който отстрани Григор Димитров в първия кръг, отново сервираше безупречно и в заключителния сет загуби само три точки при вкарано първо подаване.

Завърналият се след продължително лекуване на контузии в китките Дел Потро е само на победа от първи финал на трева в своята кариера. Последната му титла е от януари 2014 година, когато спечели в Сидни.

Съперник на южноамериканеца ще бъде представителят на домакините Филип Колшрайбер. Седмият поставен германец отстрани квалификанта от Чехия Радек Щепанек с 6:4, 7:5. Колшрайбер записа първа победа над този съперник от девет години.

В другия полуфинал играят Роджър Федерер и Доминик Тийм.