Жил Мюлер в силна серия на трева

23-06-2016 18:46 | Любомир Тодоров

Жил Мюлер от Люксембург се класира за полуфиналите на тенис турнира на трева в Нотингам.
Осмият поставен левичар отстрани №4 Александър Долгополов от Украйна с 6:3, 6:4 след час и 10 минути игра.

Така Мюлер за трета поредна седмица записва отличен резултат на зелено, след като стигна четвъртфинал в Куинс Клъб и игра финал в Хертогенбош.

В целия двубой 33-годишният Жил загуби само 3 точки при вкаран първи начален удар, направи 3 пробива от 9 възможности, а сам допусна един брейк. Мюлер завърши с 14 аса, докато Долгополов постигна 3.

За достигане до втори финал на трева за сезона тенисистът от Люксембург ще трябва да се справи с втория поставен Пабло Куевас. Уругваецът спаси мачбол срещу Маркос Багдатис от Кипър при 4:5 в третия сет, преди да триумфира в тайбрека при петата си възможност и да спечели след два часа и половина с 6:4, 4:6, 7:6(8).