Историческа победа за Изабелла Шиникова

12-07-2016 19:46 | Станко Димов

Изабелла Шиникова постигна своята първа победа в турнир от категория WTA. Софиянката стори това на старта на надпреварата на клей в Букурещ, където в първи кръг победи Катерина Козлова (Украйна, №95) – 6:2, 3:6, 6:3 след близо два часа игра.

Във втори кръг Шиникова може да се изправи срещу водачката в схемата Симона Халеп, която по-късно играе срещу Барбора Крейчикова. Надпреварата в Букурещ е от категория WTA International, а победата днес гарантира на Шиникова 48 точки за ранглистата (18 от квалификациите), където тя заема рекордното за нея 156-о място.

Срещата започна с три последователни пробива, а тази серия бе спряна от Шиникова, която първа успя да спечели подаването си за преднина 3:1. Малко по-късно софиянката успя да направи нов брейк за 5:2, след което сервирайки затвори сета 6:2 след 30 минути игра.

Козлова първа успя да пробие във втория сет за аванс 4:2, но Шиникова с рибрейк върна интригата. Последва нов пробив за украинката и тя изравни резултата – 6:3, реализирайки втория си сетбол.

Шиникова започна отлично финалния сет на срещата и след два пробива поведе с 4:0 гейма. Козлова успя да върне един от брейковете, но само толкова. При 5:3 Шиникова сервира и реализира първия си мачбол, който й гарантира й първи успех на ниво WTA.