Поставени отпаднаха на старта на Игрите

07-08-2016 10:11 | Любомир Тодоров

С изненадващи резултати започна олимпийският тенис турнир при жените. Редица поставени отпаднаха в първия кръг.

Най-неочаквана беше загубата на бившата олимпийска шампионка Винъс Уилямс. Петата поставена американка отстъпи на 30-годишната Кирстен Флипкенс от Белгия с 6:4, 3:6, 6:7(5) в драматичен мач, продължил 3 часа и 13 минути.

Белгийката, която е №62 в световната ранглиста губеше с 3:5 гейма в заключителния сет, но успя да навакса и после да спечели в тайбрека. След последната точка Флипкенс падна на корта, а после отиде зад крайната линия и целуна олимпийските кръгове.

Четвъртата поставена Агниешка Радванска се препъна в тенисистка извън Топ 50. Сайсай Джън от Китай победи полякинята с 6:4, 7:5. Ага се оправда с липса на време да се подготви и аклиматизира в Рио. Джън очаква рускинята Дария Касаткина във втория кръг.

Друга китайка - Шуай Джан, спаси три мачпойнта преди да отстрани №12 в схемата Тимеа Бачински от Швейцария с 6:7(4), 6:4, 7:6(7). Победителката очаква във втори кръг спечелилата в мача между Цветана Пиронкова и Лаура Зигемунд.

Ана Иванович затрудни №8 Карла Суарес Наваро в първия сет, но в крайна сметка испанката спечели с 2:6, 6:1, 6:2. Канадката Южени Бушар пък спря американката Слоан Стивънс с 6:3, 6:3.

При мъжете №5 Жо-Вилфред Цонга се измъкна срещу тунизиеца Малек Джазири, който сервираше за спечелване на мача при 5:4 във втория сет. В крайна сметка фарнцузинът се наложи с 4:6, 7:5, 6:3.

В очаквания с интерес сръбско-хърватски сблъсък на двойки Новак Джокович и Ненад Зимонич победиха лесно Марин Чилич и Марин Драганя с 6:2, 6:2.