Шампионите Мъри и Надал започнаха убедително

07-08-2016 22:15 | Любомир Тодоров

Олимпийският шампион от Лондон Анди Мъри стартира със стил участието си на Игрите в Рио де Жанейро. Същото направи малко по-късно и златният медалист от Пекин 2008 Рафаел Надал.

Вторият поставен британец се наложи над Виктор Троицки от Сърбия с 6:3, 6:2 за по-малко от час и половина игра. Така той постигна осма поредна победа над този съперник.

Вицешампионът от София Троицки започна двубоя с пробив, но след това Мъри пое контрол върху нещата. Той тутакси направи рибрейк, а след това проби отново за 4:2, за да затвори минути по-късно частта.

Във втората сърбинът взе подаването си, но последваха 5 поредни гейма за 29-годишния шотландец. В осмия гейм Анди трябваше да спасява точка за пробив, преди да стигне до мачбол и да го реализира.

Мъри постигна 14 печеливши удари при 21 непредизвикани грешки. Троицки направи 11 уинъра и цели 40 грешки.

Поставеният под №3 Рафа Надал прегази Федерико Делбонис от Аржентина с 6:2, 6:1. Мачът беше прекъснат за кратко в първия сет, заради бурния вятър. Испанецът показа желание за игра и на моменти напомни за най-добрите си години.