След 96 г. Нишикори донесе медал на Япония в тениса

14-08-2016 22:44 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Кей Нишикори спечели бронзовия медал в олимпийския тенис турнир.

В мача за третото място в Рио де Жанейро японецът се наложи над третия поставен Рафаел Надал в мача на разочарованите с 6:2, 6:7(1), 6:3 след два часа и 49 минути здрава битка. Така Нишикори донесе втори отличие за родината си след среброто на Ичия Кумагае от !920 година.

В първата част Рафа поведе с 2:1, но загуби следващите пет гейма, а с това и сета. В следващия Нишикори направи брейк на 15 за 2:1, а после затвърди. Азиатецът проби пак за 5:2 и след това сервираше за бронза. Но Надал не се предаде и успя да върне единия брейк при третата си възможност. Това явно вдъхнови 30-годишния испанец и той стигна и до 5:5. В последвалия тайбрек той беше категоричен и го спечели на една точка.

В заключителната част 26-годишният японец проби за 3:1. При 5:3 за трети път той сервираше за спечелване на срещата. Този път Нишикори успя. Той поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол.

Надал пропусна шанса да стане единственият тенисист с две отличия от Рио, след като спечели заедно с Марк Лопес златните медали на двойки.