Две български двойки на финалите в София

18-08-2016 11:27 | Любомир Тодоров

С две втори места на двойки за България завърши международният турнир по бадминтон в София, който беше от категория "Интернешънъл чалънджър" с награден фонд 5000 долара.

Във финала при мъжете Филип Шишов и Алекс Флаар отстъпиха в равностоен двубой на тайландците Пакин Анувит и Натапат Тринкайе с 19:21, 19:21. Срещата продължи 37 минути.

При дамите Петя Неделчева и Мария Мицова (на снимката) загубиха от Джемре Фере и Неслихан Килич от Турцияс 15:21, 19:21. В края на втората част от 13:20 националките отразиха шест мачпойнта, но при седмата не успяха да вкарат гейма в продължения.

На финала на единично при мъжете Патрик Биергорд (Дания) победи №2 Кале Кольонен (Финландия) с 21:14, 21:19.

Шампионка при жените е седмата Клара Асурменди (Испания), която се наложи над петата Юли Якобсен (Дания) с 26:24, 21:11.