Томова загуби драматично на US Open

Свързани новини
26-08-2016 20:05 | Любомир Тодоров

Дебютантката в Големия шлем Виктория Томова приключи участието си на US Open.

Тя отпадна в третия кръг на квалификациите след загуба срещу парагвайката Монсерат Гонсалес с 1:6, 6:2, 5:7 за час и 45 минути игра.

Вики започна добре мача и спечели подаването си, но след това загуби следващите шест гейма, а с това и сета за 25 минути игра. В четвъртия гейм софиянката имаше три възможности за връщане на първия пробив, но не успя.

Томова стартира с пробив на нула следващия сет и след това го затвърди за 2:0. Серията на 21-годишната българка продължи и тя стигна до 4:0. Виктория сервираше за сета при 5:2. Парагвайката поведе с 40:15, но софиянката изравни, стигна до сетбол и го реализира незабавно.

В решителната част Гонсалес успя да направи пробив за 5:3 и след това подаваше за място в основната схема. Но Томова не се предаде, поведе с 40:30 и направи рибрейк. В 12-ия гейм Вики сервираше за вкарване на сета в тайбрек, но съперничката й стигна до мачбол и го реализира.

Българката си тръгва с 30 точки за световната ранглиста, където е №177, както и с 16 350 долара.