Лазов изпусна и двете титли в Германия
Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазов загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в германския град Юберлинген с награден фонд 10 000 долара.
Поставеният под №2 Лазов претърпя поражение от петия в схемата представител на домакините Оскар Оте със 7:6 (4), 2:6, 4:6 след 2:36 часа игра. Левичарят от Пазарджик пропиля ранен пробив аванс в решаващия трети сет, в който поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат.
Българинът пропусна за спечели първа титла за сезона и шеста в кариерата си в турнирите на ITF, но все пак заработи 10 точки за световната ранглиста и 848 долара.
Лазов загуби от Оте и във финала на двойки. Българинът и Маурисио Ехасу (Перу) претърпяха поражение в мача за трофея при дуетите срещу германците Оскар Оте и Том Шоненберг с 1:6, 0:6 за 48 минути. Така левичарят от Пазарджик не успя да спечели десета титла на двойки в турнирите на ITF и четвърта за годината.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: ATP 250
Място на провеждане: Букурещ, Румъния
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Маракеш, Мароко
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Хюстън, САЩ
Настилка: Клей
Награден фонд: $710,735
Official Website | Livescore