Дел Потро печели след 15 аса

02-09-2016 09:41 | Любомир Тодоров

Шампионът от Откритото първенство на Съединените щати през 2009 година Хуан Мартин дел Потро е вече в третия кръг на турнира от Големия шлем в Ню Йорк.

Аржентинецът отстрани 19-ия в схемата янки Стийв Джонсън със 7:6(5), 6:3, 6:2. След като измъкна първия сет в тайбрек, Делпо беше притиснат от съперника във втората част. Но Кулата от Тандил изведнъж вдигна нивото на играта си и спечели 15 поредни точки в средата на сета и общо 20 от последните 22 в него.

Той наниза 15 аса и направи общо 33 печеливши удари при 23 непредизвикани грешки.
"Щастлив съм, че продължавам! Опитвам се да играя както през 2009-а, но не е лесно, защото съм по-стар", каза 27-годишният Хуан Мартин след мача.

Двукратният шампион от турнирите от Шлема и трети в схемата Стан Вавринка записа втора трисетова победа. Швейцарецът се справи с квалификанта от Италия Алесандро Джанеси с 6:1, 7:6(4), 7:5 след два часа и половина игра.

Стан нямаше проблеми в първия сет, но във втория 26-годишният левичар от Ла Специя проби за 3:1 и при 5:3 сервираше за спечелването на частта. Вавринка отрази сетбол на Джанеси преди да върне пробива. В тайбрека той поведе с 6:4 и го спечели. В заключителната част швейцарецът нанесе своя удар в 12-ия гейм, когато поведе с 40:0 при сервис на съперника и реализира втория си мачбол.

Следващият му съперник е британецът Даниел Евънс, който отстрани №27 Александър Зверев от Германия.

Победа записа и №6 Кей Нишикори. Финалистът от 2014 година се наложи над младия руснак Карен Хачанов с 6:4, 4:6, 6:4, 6:3, в мач който беше прекъснат от дъжда. Японецът се изправя срещу Никола Маю от Франция в трети кръг.

Голяма драма имаше на корт №13 в Националния център на САЩ "Били Джийн Кинг". Давид Ферер, №11 в схемата, надделя над Фабио Фонини в пет сета с 6:0, 4:6, 5:7, 6:1, 6:4 след 3 часа и 24 минути игра. Следващият съперник на испанеца е Дел Потро.

Новият рекордьор по асове в един мач на US Open Иво Карлович записа победа над Доналд Йънг с 6:4, 7:6(4), 6:4. Хърватският великан остана далече от 61-та директни точки в първия кръг срещу Лу и се задоволи със "само" 24 аса.