Цонга съкруши надеждата на американците

05-09-2016 08:16 | Tennis24.bg

Французинът Жо-Вилфред Цонга съкруши и последната надежда на домакините на US Open за поне един американец в четвъртфиналите. Деветият в схемата Цонга победи Джак Сок с 6:3, 6:3, 6:7 (7), 6:2 и си спечели правото на мач срещу контузения и нестабилен Новак Джокович в следващия кръг.

Цонга направи 54 печеливши удара в мача си срещу Сок, като и двамата зарадваха феновете с безмилостни форхенди. Мачът продължи три часа и 14 минути. В тайбрека в третия сет Сок показа и характер, след като спаси мачпойнт и добута мача до четвърти сет. В последната част обаче Цонга беше категоричен. Той поведе с 5:2 и 40-0, преди да направи една двойна грешка но след това с убийствен сервис да приключи мача.

„Беше наистина трудно. Особено в третия сет, защото той игра великолепно. Не съжалявам обаче за този сет, защото и аз играх добре“, коментира Цонга след мача.