Коджабашев изпусна 2 мачпойнта и отпадна в Рио

11-09-2016 15:53 | Любомир Тодоров

Българският участник в тениса на маса на Паралимпийски игри Денислав Коджабашев отпадна злощастно на четвъртфиналите в Рио де Жанейро.

Той отстъпи в драматичен двубой на Кристиан Гардош от Австрия с 2-3 гейма (11:5, 8:11, 2:11, 11:7, 12:14), въпреки че в последния гейм имаше два мачпойнта в продължението.

Мачът започна отлично за левичаря от Варна, чийто сервис беше неразгадаем за съперника в първия гейм. В следващите две части Гардош успя да спечели. В четвъртата резултатът вървеше точка за точка до 5:5. След това Коджабашев пое инициативата, взе аванс и го задържа до края.

Петият гейм беше изпълнен с обрати. Европейският вицешампион Денислав поведе с 5:2 точки, но след това австриецът спечели пет поредни разигравания до 5:7. След това Гардош имаше три мачбола при 10:7.

Но българинът показа нерви и майсторство и стигна до 10:10, а след това и до първия си мачпойнт. Не успя при него, както и при втория при 12:11, когато топчето излезе на косъм в аут. Съперникът стигна до четвърта възможност за успех и я реализира след бекхенд в аут на Коджабашев.