Вожняцки с трудна победа в Пекин

02-10-2016 19:23 | Любомир Тодоров

Бившата номер едно в света Каролине Вожняцки започна с победа участието си на турнира на хард в Пекин, който е от категория "Премиер задължителен".

Датчанката от полски произход се наложи над Коко Вандевеге от Съединените щати с 6:1, 2:6, 6:4 след час и 45 минути игра.

Вожняцки беше категорична в първия сет, но във втория зачестиха грешките й и американката направи два пробива, за да изравни частите. В третата Каро поведе с 5:1, но Вандевеге взе следващите три гейма. В десетия тенисистката от Одензе обаче се мобилизира, поведе с 40:0 и веднага приключи срещата.

Във втори кръг Вожняцки очаква Роберта Винчи от Италия, която надделя над китайката Сайсай Джън с 6:0, 3:6, 6:3. Датчанката ще се опита да направи дубъл от титли в Токио и Пекин в един сезон за втори път след 2010 година.

Преди това третата поставена Агниешка Радванска записа убедителен успех над друга представителка на домакините. Полякинята победи участващата с "уайлд кард" Сян Ван с 6:2, 6:2.