Вики Томова на финал в квалификациите

16-10-2016 13:14 | Любомир Тодоров

Виктория Томова записа втори успех на турнира в Москва от категория "Премиер" и се класира за финалите на квалификациите.

Българката победи намиращата се 51 места преди нея Евгения Родина от Русия с 6:4, 6:0 за един час и 12 минути игра.

В първия сет Томова тръгна мощно и за кратко поведе с 3:0 с два пробива срещу осмата поставена. Но Родионова изравни при 3:3. 21-годишната софиянка нанесе своя удар с брейк за 5:4, след което затвори частта при втория си сетбол на свой сервис.

След това Виктория доминираше напълно и не позволи на 27-годишната московчанка да вземе повече нито един гейм. Националката спечели последните девет игри в двубоя.

За достигането си до тази фаза Томова получава 18 точки за световната ранглиста, където е 154-а сега, както и 3320 долара от наградния фонд на турнира.

Утре Вики ще играе срещу победителката в мача на №2 в схемата Катерина Синякова от Чехия с рускинята Полина Лейкина.